نیرویی که درطول تاریخ سرچشمه و برانگیزنده جریانهای بزرگ سیاسی و مذهبی بوده فقط و فقط معجزه کلام است.
هیتلر به عنوان هفدهمین عضو کمیته حزب کارگران آلمان نام نویسی کرد. از همین گروه کوچک و بی اهمیت بود که هیتلر حزب نازی را شکل داد و آن را سر انجام به صورت بزرگترین حزب آلمان در آورد. حزبی که میلیون ها عضو شیفته داشت.

هیتلر بی درنگ نشان داد که چه سازمانده درخشان و چه تبلیغاتچی زیرکی است. او به سرعت برای حزب نازی پرچمی درست کرد. نمادی که به شکل صلیب شکسته دوران باستان بود. این صلیب برای خیلی ها به صورت نشان پاکی و برتری نژاد آریان در آمد و به سرعت چنان جاذبه ای برای آأمانی ها به وجود آورد که گروه گروه به زیرش گرد آمدند.

هیتلر شاخه ای نظامی به نام سپاهیان طوفان یا اس آ ها به وجود آورد. اس آ ها جلسات مخالفان را به هم می زدند. آنها را کتک می زدند و گاهی می کشتند.

اما مهم تر از آن این بود که هیتلر سخنوری زبر دست و افسون گر بود. خیلی ها فقط برای دیدن سخنوری او می رفتند اما قالبا به صورت یک نازی تالار را ترک می کردند.

حزب نازی به سرعت پیشرفت کرد تا جایی که تا پاییز سال ۱۹۲۳ یعنی چهار سال پس از پیوستن هیتلر به این حزب هیتلر انقدر خود را قدرتمند می دید که طرح قیامی در مونیخ ریخت تا جمهوری آلمان را بر اندازد.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم مرداد 1385ساعت 15:30  توسط فورر رایش چهارم | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
لطفا اگر می خواهید انتقاد کنید و شجاعت شنیدن جوابو دارید آدرستونم بذارید.
متشکرم.

نوشته های پیشین
شهریور 1386
اردیبهشت 1386
فروردین 1386
اسفند 1385
دی 1385
مرداد 1385
تیر 1385
خرداد 1385
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM